Skip to content
Şubat 17, 2012 / talipkilinc

11 EYLÜL 2001 İKİZ KULELERİ KİM VURDU? NEDEN VURULDU? GAYE NEYDİ?

11 Eylül 2001 yılında ikiz kuleleri vuran güç nasıl bir güçtü ? 45 dakika arayla, iki kuleyi vuruyor, yerle bir ediyor. Binlerce insan ölüyor. ABD Savunma Bakanlığı, CIA, FBI bir şey yapamıyor veya yapmıyor. Dünyanın en güçlü savunma sistemine ve istihbaratına sahip Amerika Birleşik Devleri aciz kalıyor. Hiçbir devlet veya örgüt çıkıp bu işi ben yaptım demedi. Birleşik Devleler olayı kendi arasında kapattı. Ancak bir suçlu aranıyordu, oda bulundu. Kimdi o? El Kaide ismiyle bütünleştirip; bütün Müslümanları suçlu gösterdiler. Dünya kamuoyunu kandırabilecekleri bir ortam oluşturdular.

Rusya dağılmış, ABD karşı çıkabilecek düşman kalmamış, sakin ve durgun bir hava, ortam oluşmuştu. Silah satışları azalmıştı. Bir düşman tayin edilmesi gerekiyordu. Bu da hazır; El Kaide, Taliban ve bütün Müslümanlar. 11 Eylül olayın da binlerce insanın ölümünden tüm Müslümanlar sorumlu tutulmuştur. Amerika dünya kamuoyunda Müslümanları sanık sandalyesine oturtmuş, Müslüman ülkeleri işgal etmek için Amerika dünya kamuoyunu arkasına almaya çalışıyordu.

Gerekçe terörü bitirmek, bütün dünyaya hürriyet, barış, huzur, demokrasi ve adalet getirmekti.

ABD, tarih boyunca bir savaşa girmek istediği zaman, sunu bir gerekçe arar. Kamuoyunun desteğini almak, vatandaşlarını sakinleştirmek, savaşa girme gerekçesini haklı ve mecbur göstermek.

Birinci Dünya Savaşı sırasın da , ABD savaşa girmeden önce, Amerika Devlet Başkanı bir açıklama da bulunur. Bizim evlatlarımıza saldırılmadıkça, ordumuz savaşa girmeyecektir. Beyanın da bulunmuş. Bir kaç gün sonra kasıtlı ve planlı bir şekilde İngiliz gemileri tarafından Amerikanın bir deniz altısı vurulur. Amerikan deniz altısı batar. Amerikan deniz altısını batıran İngiliz deniz kuvvetleri, kamuoyuna geminin Alman deniz altıları tarafından batırıldığını ilan eder. Bu Amerika’nın savaşa girmesinin bir gerekçesi olur ve Amerika derhal Almanya’ya savaş ilan eder.

Amerika’nın II. Cihan Harbine giriş gerekçesi: Pearl Harbour baskınıdır. Amerikan istihbarat birimleri Japonların saldıracağı, gün ve saatini bilmesine rağmen, karşı tedbiri bilerek almamıştır.
         Bu saldırıdan sonra Amerika kayıtsız ve şartsız II. Dünya Savaşına Girmiştir.

11 Eylül saldırısı Amerika’ya I, II. Dünya Savaşlarına sokan güçler kim ise; aynı güç ve aynı zihniyet tarafından planlayıp ortaya koymuştur.

Ey İnsanlar, Ey Milletler Uyanın

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: