Skip to content
Şubat 17, 2012 / talipkilinc

PKK BU GÜNLERE NASIL GELDİ

PKK’nın bugüne gelişinin en önemli sebeplerinden biride Turgut Özal olmuştur. Sayın Özal Dış işlerden ve Milli İstihbaratın haberi olmadan Kuzey Irakta bulunan ve hiçbir zaman siyasi güvencesine itimat edilmeyen Barzani ve Talabani Köşke davet edilmiş; Türkiye Cumhuriyeti pasaportu verilmiş, dünya kamuoyuna bu iki aşiret reisini tanıtmış ve meşrulaştırmıştır.

Bu iki katil ile anlaşma yapılmış; Irak ve Türkiye sınırlarına karakollar kurmuş; bu karakollar peşmergeler yerleştirilmiştir. Ayda 60 dolar maaş ödenmiş silahlarını T.C temin etmiş. Türkiye’den alınan silahlar aynı gün PKK’nın eline geçmiştir. Peşmergeler hiçbir gün bu karakollarda nöbet tutmamıştır. Ancak Türk yetkilileri o karakollara kontrole geldiğin de veya maaşlarını dağıtmaya geldiğin de peşmergeler karakollara o zaman uğramışlardır.

Sayın Çiller Başbakan olmuş, köyleri boşalmıştır. Köyden şehre inen aileler büyük ekonomik ve sosyal problemlerle karşılaşmış. Bu ailelerin çocukları kendini tabir yerindeyse PKK’nın kucağında bulmuştur. Bir kısmı Kandile gitmiş ve bir kısmı da şehirler de PKK tabanının oluşturmuştur. Bu gün şerhler de olay çıkaranlar büyük bir kısmı köylerinden göç ettirilen ailelerin çocuklarıdır.

Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın AKP’si iktidar olmuş. AKP, PKK’ya büyük tavizler vermiş 2005 yılında Sayın Erdoğan Diyarbakır ziyaretinde Kürt Meselesi benim meselemdir diyerek, o gün silah bırakma noktasına gelen PKK’yı ümitlendirmiştir. Terör örgütü o günden sonra silah almış yeniden terör faaliyetine başlamıştır. AKP, oy uğruna terör örgütü üzerine gitmemiş PKK yerine asker ve polis cezalandırmıştır.

Sayın Başbakan, dağdan inen canilerin ayağına savcılar göndermiş, bu vatan hainlerinin ifadesini Habur da almıştır. Bu da yetmezmiş gibi hainler otobüs üzerinde köy köy, kasaba kasaba, şehir şehir dolaştırılmış, dünya kamuoyunda PKK meşrulaştırılmıştır. Planın Başbakan Erdoğan tarafından tezgahlandığını Kandil’de ki cani Murat Karayılan tarafından kamuoyuna ilan edilmiştir.

Seçimler sırasında hapishane de yatan caniye elçiler göndererek gizli anlaşmalar yapmıştır. Seçim de saldırıların durdurulmasını istemiş muhalefet tarafından görüşmeyi kamuoyuna açıklayınca Başbakan, devlet herkesle görüşür diyerek olayı gizleyememiştir.

Devlet hiçbir zaman illegal bir örgüt ve kurumla görüşemez ve görüşmemelidir. Görüştüğü zaman ne olur? Legal olmayan illegal bir eşkıya grubunu devlet muhatap kabul eder, örgütün isteklerine dünya kamuoyunda görüşmek zorunda kalır. Örgütü haklı kabul etmiş olur.

Sayın Başbakan’ın siyaset biliminin son derece kıt olduğunu gösterir. Vakti zamanın da vatandaşlarımızdan birisinin, Tayip Bey ancak bir köy muhtarı olabilir sözüne hak vermemek mümkün değil.

Başbakan, sıkışınca: “Kürt sorunu diye bir sorun yoktur.” Bizce Türkiye de bir kürt sorunu yoktur. Kıblesi bir, kitabı bir, peygamberi bir olan insanlar arasında problem olamaz. Pkk Kürtleri temsil edemez, Kürklerle PKK’nın ortak bir paydaları yoktur. Örgüt ideolojik olarak komünistdir. Kürt toplumunun dini islamdır.

PKK bir taşeron örgüttür. İsrail’in bir projesidir. Dünyanın bir çok ülkesi tarafından desteklenmektedir. Proje İsrail’inidir, merkezi Kandil’dir. Talimatın büyük bir kısmını Abdullah Öcalan’dan almaktadır.

 

ÇÖZÜM NEDİR VE NEREDEDİR

 

Düşman sizi hangi silahla vuruyorsa daha etkin silahla siz de onu vurmak zorundasınız. Başarmanın yolu budur. Düşmanın kalbine kan gönderen terminaller tahrip edilmelidir. Kalp damarları kurutulmak zorundadır.

1-                        Pkk özellikle doğu ve güney illerimizin sınırları dışın da ve sınırlarımıza çok yakın mesafede gümrük kapıları kurmuştur. Uyuşturucu, kaçakcılardan büyük kazançlar sağlamaktadır. Her 100 kg uyuşturucudan 20 kg gümrük parasını almaktadır. Her 100 kaçak yurda giren hayvanlardan 20 tanesinin parasını kaçakçıdan almakta. Vatandaş eşek katır filosunu kurmuş, akaryakıtı yurtdışından getirip yurtiçinde satmakta, metal maden kaçakcısından, akaryakıt kaçakcısından %20 komisyon almaktadır. Yıllık PKK’nın buradan kazancı 30 Milyon Dolardır. Yurtiçindeki işadamları ve yurtiçi yurtdışı vatandaşlarımızdan aldığı paralar özellikle yurtdışında ki doğulu ve güneydoğulu çalışan vatandaşları aylığa bağlamışlardır. Her ay harç almaktadırlar. Türkiye düşmanı ülkelerin yapmış olduğu para ve silah mühimmat yardımlarından mahrum bırakmamız gerekmektedir.

2-                        Bütün illerimizde özellikle üniversiteler de, liselerde PKK’ya taraftar temin etmek. Belirli bir eğitimden geçirdikten sonra elverişli olanlar Kandile gönderilir yani militan temin etmek. Temin ettiği militanlar otobüslere bindirilir Doğubeyazıt sınırından İran’a giriş yapılır. Oradan Kandile gönderilir. Bir kısım taraftarları da şehir merkezlerinde kullanmak için şehir eşkiyası olarak yetiştirilir PKK taraftarların bir kısmını da yurtdışından temin etmektedir. İran, Irak, Suriye, Ermenistan ve birçok ülkeden temin edilmektedir.

3-                        PKK’nın kasası hangi ülkededir? Hangi bankadadır? Hesap numarası nedir? Bulup el koyulmalıdır.

4-                        PKK’nın arşivlerine ulaşılmalıdır. Bu memleket evlatları kimler tarafından öldürülmüştür. Faili meçhuller bulunmalı, her ana ve baba çocuklarının katilinin kim olduğunu bilmelidir.

5-                        PKK’nın 300 tane lideri bulunmaktadır. 100 kişi Kandil de 100’ü Kuzey Irakta, 100’üde Avrupa’dadır. Bunlarının isminin kütüğünün öğrenilmesi, bunlar dağda taşta takip edilmeli; yakalatıp yurda getirilmeli ve gerekli ceza verilmelidir. Kuzey Irak’tan yani Irak hükümetinden hesap sorulması gerekmektedir. Türkiye’ye bir kedi vermem diyen Talabaniye, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Ağabey diye hitap etmiştir. Kandile giden silahlar birkaç kolorduyu donatabilecek, en hafif silahtan, en ağır silah hangi yoldan gitmektedir, hangi ülkeden ve hangi ülke topraklarından geçmektedir? Bu silahların hesabının sorulacağı kişi ve ülke yok mudur? Bu silahlar Kandile ulaşmadan, teröristlerin eline geçmeden yakalatıp imha edilmelidir.

 

Geniş istihbarat yapılmalı, o bölgeden uçan her kuştan haberdar olunmalıdır. İstihbaratı Türkiye Cumhuriyet’i şerefli ordusu, polisi, milli istihbarat teşkilatı yapmalıdır. İstihbaratı ABD’den veya başka bir ülkeden beklersen netice alamazsın. Türkiye’yi parçalamaya çalışan devletlerin istihbaratına göre yürürsen yolun yarısın da kalırısın. “Elden gelenle öğün olmaz, öğün olsada zamanında gelmez” bu atasözü boşa söylenmemiştir.

Türk Milleti kendi silahını kendisi yapmalıdır. O dost geçinen düşmanlarımız verdiği silahları tam değil eksikleriyle vermektedir. Silahların şifreleri ve yazılımları verilmemektedir. Türk ordusunun kullandığı silahların %98’i  ABD ve İsrail menşeylidir. Başbakan her gün gök gibi gürlemektedir. Fakat yağmursuz gürleme bir şeye yaramaz.

Sayın Başbakan şunu iyi bil ve bildiğinize de inanıyorum. Her terörde ölen bu memleket evladını öldüren kaltildir. Katilin ne olduğunu da çok iyi biliyorsunuz. Onlar bu günahın cezasını; bu dünya da çekecekler, bu dünyada çekmezlerse mutlaka öbür dünya da çekerler. Bu günaha siz ve size oy verenlerde ortaktırlar. Bu günahları nasıl çekeceğinizi ben bilmem ama Cenab-ı Allah bunu çok iyi bilir. Allah çok sabırlıdır. Günü gelince hesabının sorulacağı şüphesizdir.

Sayın Tayip Erdoğan: Haziran 2011 Genel Seçimlerin de Diyarbakır da yapmış olduğunuz seçim konuşmasının bir bölümünde; Diyarbakır halkına vermiş olduğunuz en önemli müjdeli vaadiniz Diyarbakır’a uydu kent inşa etmektir. O bölge insanının ve bütün Türk insanının işe, aşa ve evine ekmek götürecek sürekli ve güvenilecek bir işe ihtiyaçları vardır. Uydu kent kurarsın belli çevreleri karon yaparsın, vatandaş yine işsiz, güçsüz, ekmeksiz, aşsız devam edecektir.

O bölgenin veya Türkiye işsizlerine iş bulmak istiyorsanız Diyarbakır da uydu kent yerine uçak sanayi kurarsınız. Bu sanayi kolunun alt yapısında, üst yapısında, üretiminde, yan sanayi kollarında 1 Milyon insan istihdam edersin. Buda ortalama olarak her ailede 5 kişi olursa 5 Milyon insanı aş sahibi yaparsın. Buna benzer birkaç müessese kurarsanız memlekette işsiz kalmaz. Elazığ da Ergani bakırı bir ekmek fiyatına sattınız. O fabrikayı hurda niyetine satsaydınız sattığınız fiyatın en az 2 katına satılırdı. MTA’nın araştırmalarına göre Siirt’te 1(bir) milyon ton bakır rezervi bulunmaktadır. Neden bu rezerve değerlendirilmedi? Bu gün Siirt’te bu bakır yataklarında yabancı şirketler tarafından sondaj araştırmaları yapılmaktadır. Tahminlere göre yakın bir zaman da bu maden sahaları işletmeye açılmış olacaktır. Gene Elazığ şark kromları hükümetiniz zamanında dünyanın en zengin krom yataklarını sahip olan Eti Bank şark kromlarının maden ocakları fabrikasını cevheri işlenmiş 160 bin ton metal kromu ve tüm sosyal tesislerini hükümete yakın Sivaslı bir vatandaşa satılmıştır. Satılan tüm bu işletme için ödenen para hazır metal hale getirilmiş 160 bin ton hazır krom ederi etmemektedir. Krom madeni: Stratejik bir madendir. Sanayinin birçok kolların da kullanılmaktadır. Mutfak eşyasından, uçak sanayinde, roketlerin gövdesinde olmak üzere daha birçok araç gereç yapımında kullanılmaktadır. Krom paslanmaz bir maden özelliğine sahiptir.

Bu işletme devlet tarafından çalıştırılırken birçok terör saldırısına maruz kalmış işletmenin genel müdürü dâhil olmak üzeri 11 üst düzel yönetici şehit edilmiştir. Adı geçen işletme özelleştiksen sonra hiçbir terör olayı cereyan etmemiştir. İnsanın aklına bazen değişik şeyler gelmektedir. Acaba buranın kazancının bir kısmı terör kasalarına mı akmaktadır?

Mazı Dağı fosfat fabrikası neden kapatıldı? Türkiye senede petrole ödediği para kadar zirayi gübrenin ham maddesi olan fosfata petrol kadar para ödemekteyken neden bu fabrika kapatılmıştır?

Özellikle doğuda güney doğuda ve Türkiye’nin her tarafın da bulunan Sümer Bank mağazaları, iplik fabrikaları, halı fabrikaları neden kapatıldı? Tarım Bakanlığına bağlı çiftlikler, Etkom binaları neden tasfiye edilmiştir? Hükümet işsizliği azaltması için yeni işletmeler açması gerekirken veya mevcutları destekmelesi gerekirken neden tasfiye cihetine gidilmiştir veya özelleştirilmiştir? Devleti idare etmek bir sanat ve beceri ilmidir. Ata binmek bir beceridir. Bu beceri ve tecrube olmazsa attan düşersiniz, bir tarafını kırarsınız.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: