Skip to content
Şubat 17, 2012 / talipkilinc

TÜRKİYE NE ZAMAN VE NASIL HUZURA KAVUŞACAK

Şırnak Uludere Ortasu Köyün de cereyan eden; vahim olayda ölen 35 vatandaşımıza rahmet diliyorum. Analarına, babalarına ve tüm yakın çevresine başsağlığı diliyorum. Artık Güney Doğuda ve doğu bölgelerimizde başta olmak üzere tüm yurtta anarşinin, terörün son bulup vatanın huzura ve barışa kavuşmasını Cenabı Allah’tan niyaz ederim.

Bu olayda ölen insanların sorumlusu kimdir? Yanlış istihbarat mıdır? PKK mıdır? Devlet midir veya başka sorumlusu var mıdır?

Cumhuriyet Türkiye’si kurulduğu günden beri kaçakçılık özellikle Doğu ve Güney Doğu Bölgelerimizin geçim kaynağı olmuştur. Nedeni araştırılırsa, bunun altın da yatan gerçek sebep; işsizlik ve yoksulluk yatmaktadır. Devlet işsize iş, aşsıza aş ve başını sokacak ev sahibi yapmak zorundadır.

Devlet sınırlarımızı korumaktan aciz duruma düşmüş bulunmaktadır. Vatandaşın can güvenliği sağlanamamaktadır.

İstihbarat konusuna gelince; devlet kendi istihbaratını kendi yapmalıdır. Yabancı devletlerin istihbaratına güvenilmez. Sizi parçalamaya, yok etmeye çalışan devletlerin istihbaratını kullanırsanız başınız felaketlerden kurtulmaz.

Bu olayın oluşumunda en büyük amil PKK’dır. Sınır bölgelerindeki köyler de her ailenin mutlaka eşek, katır veya at filosu bulunmaktadır. Bunlarla PKK destekli sınır kaçakçılığını yapmaktadırlar. PKK sınırlarımıza çok yakın mesafede gümrük kapılarını kurmuş bulunmaktadır. Hayvan, akaryakıt, sigara, uyuşturucu, metal madenler ve bir çok kaçak mal kaleminden %20 gümrük vergisini almaktadır. PKK’nın kaçakçılardan almış olduğu gümrük vergisi yıllık toplam 30 milyon dolardır. Kaçakçılığı bizzat PKK’nın kendisi yapmaktadır. Veya yaptırılmaktadır.

Vatandaşlarımızın ölümünde sebep ne olursa olsun 1. dereceden PKK sorumludur. 2006 yılında Türkiye 27 milyar dolar akaryakıt tüketmiştir. Ancak nemalandırılmış 9 milyar dolardır. 18 milyar dolar kaçak yoldan Türkiye’ye akaryakıt giriş yapmıştır. Bu kadar kaçak akaryakıt elbette hayvan sırtıyla taşınamaz. Büyük tankerlerle deniz kıyılarından yurda sokulmuştur ve bu kaçakçılık olayı hızla devam etmektedir. Devlet nerede? Bu soygunun önüne ne zaman geçilecek?

Türkiye’nin dört bucağında, dünyanın en kaliteli tütünü yetişmektedir. Devlet bazı kişileri zengin etmek için 2006 tarihin de yurtdışından 6 milyar dolar tütün ithal etmiş ve birkaç yıl sonrada Tekel’in kendisi özelleştirilmiştir.

Bilindiği üzere illerde valiler, kaymakamlar ve muhtarlar direk olarak Cumhurbaşkanı’nı temsil etmektedir. Devletin kaymakamın saldırılıyor. Daha önceki yıllarda gene bu bölgede hatırlanacağı gibi yabancı bir ülkenin askeri kaymakamı tartaklamış benzer bir olayda Kuzey Irakta cereyan etmiştir. Askeri bir timin başına Amerikan askerleri tarafından çuval geçirilmiş. Meşhur Mavi Marmara Gemisi olayı vuku bulmuş 9 vatandaşımız şehit edilmişti.

Bu olaylar karşısın da hükümetimiz aciz kalmıştır. Bu olayda ölen Ortasu Köylülerin hiçbir suçu yok mudur? Bu insanlar kaçakçılığın suç olduğunu bilmiyorlar mı? PKK ya haraç vermenin devlete ve millete ihanet olduğunu bilmiyorlar mı? Hükümet, muhalefetin ve tüm vatandaşların desteğini alarak dağlar da yaylalar da ovalar da, mezralar da, köyler de, kasabalar da ve şehirler de; herkesin ve her vatandaşın acilen can güvenliği ve asayişi sağlamalıdır.

Kullandığımız insansız casus aracını kendin yapacak, kendin kontrol edeceksin. Uçağını kendin yapacaksın ve kendin kontrol edeceksin. Topunu, tüfeğini, tankını her çeşit savaş araç ve gerecini kendin yapmak zorundasın.

Türkiye’nin jeopolitik ve jeostratejik konumu bakımından her zaman savaşa hazır olması gerekmektedir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: