Skip to content
Haziran 26, 2012 / talipkilinc

AKILSIZ BAŞIN CEZASINI AYAKLAR ÇEKERMİŞ

Kürt meselesi benim meselemdir diyen bir başbakan, tarihi bilgisinden yoksun, dünya siyasetini bilmemek anlamına gelir. Türkiye’de bir Kürt problemi bulunmamaktadır. Kitabı, peygamberi ve kıblesi aynı olan insanlar arasında problem olamaz.
Türkiye’de bir PKK sorunu bulunmaktadır. Verilen her taviz arkasından yeni tavizleri getirir. PKK’nın ayağına Habur Gümrük kapısına hâkim ve savcı gönder, teröristleri otobüslere bindirip köy köy, kasaba kasaba, şehir şehir dolaştır bunun anlamı nedir? Anlamı şudur; PKK’yı meşrulaştırmak demektir. Türkiye ve dünya kamuoyuna tanıtmaktır. Başbakan onun için tarihi ve siyaseti bilmemektedir. Bilseydi bu hataları yapmazdı. Devletin eliyle PKK propagandasını yaptınız.
Üniversitelere Kürtçe kürsü kurdurmak,24 saat Kürtçe yayın yapan Devlet televizyonu kullandırmak, okullarda isteyenlere Kürtçe ders koydurmak, bunların her biri PKK ve teröre davetiye çıkartmaktır. Bu akıllı bir siyasetçinin yapacağı işler değildir.
Türkiye de 16 şive ve lehçe ile konuşan16 vatandaş gurubu vardır. Kürt vatandaşlarına verdiğiniz veya vereceğiniz hakları bu diğer 15 farklı vatandaş grubuna ne zaman vereceksiniz.
İmralıda ki cani ile görüşme yapıyorsunuz. MİT müsteşarı Hakan Fidan’ı Oslo’ya PKK ile görüşmeye gönderiyorsun ve kanuna göre suç işletiyorsun. Bütün bu hataların bu memlekete kaça mal olduğunu hesaplayabildiniz mi?
Kuzey Irak’ta 2 aşiret reisi Barzani ve Talabani ile geliştirilen politika geçmişte yapılan hatalara paralel olarak bugün aynı hatalara devam edilmektedir. Yapılan yanlış hatalar bu iki peşmergeyi şımarmaktadır.
Türk ordusu mevcut iktidar döneminde bugüne kadar sınır ötesi harekât yapmadı; sebep nedir?
2003 yılında; Türkiye, Amerika ile duba ide 8,5 milyar dolay bir kredi Anlaşmasını imzalamıştır. ABD bu anlaşmaya iki madde koydurmuştur. Birinci maddesi, ABD krediyi istediği yere yatıracak istemediği yerlere yatırmayacaktır. İkinci madde Türk ordusu sınır ötesi operasyonlar yapmayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti bu şartlar altında kredi almayı kabul etmiştir.
Dün yani 19.06.2012 tarihinde Hakkâri’nin Dağlıca askeri birliğine silahlı saldırıyı farklı üç noktadan yapılmış 8 memleket evladı hayatını kayıp etmiş,16 asker yaralanmıştır; Acaba alınan kredi ölen vatan evlatlarının kan bedelimidir? Her yanlışın mutlak bir bedeli vardır.
Bir yüksek zekâlı Başbakan yardımcısı kalkar binlerce insanın katili Abdullah Öcalan’ı gerektiğinde cezasının ev hapsine çevirebileceği açıklamasını yapar, açıklama komik olduğu kadar dramatiktir.
Saldırı yapan PKK ‘lılar çok kalabalıktı ve ellerinde güçlü silahlar vardı, onun için kayıplar verdik. Açıklamasını yapar. Gel buna gülermisin yoksa ağlarmısın. Tam bir komedi.
Bundan önce Koalisyon Hükümeti PKK’yı sıfırlamıştı. Bugünkü Hükümetin bilinçsiz politikaları PKK’yı bu noktaya getirmiştir.
Size PKK’ya ne ödünler verirseniz verin yenisini ister. Çünkü onların Ağa babalarının planında Anadolu’yu parçalamaları vardır.
Bunu sevr Anlaşmasıyla yapmak istediler. Bu anlaşmayı Türk Milleti bir tokat gibi yüzlerine çarptı bütün düşmanları Anadolu’dan attılar
PKK bir taşeron örgütüdür. Bu terör örgütün bir Kürt problemi yoktur. Türkiye, İran, Irak ve Suriye’nin topraklarının bir kısmı üzerinde bir Kürt devlerini kurmak, daha sonra bu devleti hâkimiyetine almaktır.
PKK terör örgütü kurduğu günden beri birçok köy ve mezra basılmış binlerce kardeşimizi öldürmüş, çocuk, kadın, ihtiyar ve genç demeden katliamlarına devam etmiştir. Köy ve Mezraların dereleri hep kan akmıştır.
1997 yılında 242 köylü vatandaşımız öldürülmüş 137 okul yakılmış, işmakinaları ateşe verilmiş, maden ocakları basılmış ve ocakta çalışan işçiler katledilmiş, öğretmenler, köy muhtarları, yerel siyasetçiler öldürülmüştür.
Bugüne kadar öldürülen Asker, polis ve köy koruyucusunun %28,6 sı Kürt vatandaşıdır. Terör çatışmasında ölen vatandaşlarımızın %90’ı Kürt kökenlidir. Vuran Kürt, vurulan Kürt.
1982 yılında ilk olarak Eruh ve Şemdinli yi basan, Doğuyu ve Güney Doğuyu eyaletlere ayıran dağlara çıkıp kamp kuran PKK’lılara bunu devlet mi? yaptırdı.
PKK’lılar dağa nasıl çıktıysa öyle dağdan inmelidir, silahını devlete teslim etmelidir, cezası olan cezasını çekmelidir. Suç işlemeyen kandırılıp dağa çıkarılmış kişilerinde devlet tarafından affedilmelidir, çözüm budur. Bundan başka çözüm yoktur.
PKK’yı bu noktaya devletin sistemli baskısı ve doğru tedbirlerle mümkündür. Devletin verdiği tavizlerle teröristler dağdan indiremezsiniz. Taviz tavizi getirir.
Cesaretle bu işin üzerine gidilmeli, Kandil en kısa zamanda imha edilmeli, bütün PKK kampları ateş altında tutulmalıdır. En ufak taviz vermekten kaçınmalı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: