Skip to content
Temmuz 9, 2012 / talipkilinc

TÜRKİYE BİR BÖLGESEL GÜÇ MÜDÜR?

(Türkiye dünyanın süper gücü olmaya aday mıdır ?)

Türkiye dünyanın hiçbir çağında şamar yememiş ve şamar oğlanı olmamıştır. Türkiye’nin bir bölgesel güç olup olmama konusu da iktidarla muhalefet arasında tartışmaya yol açmış Kılıçdaroğlu Türkiye bir şamar oğlanına dönmüş iddiasıyla şansız bir açıklama yapmıştır.
Türk milletinin tarihinde bir kara leke yok tarihimiz şan ve şerefle doludur.”At sahibine göre kişniyor.” Atalarımız yerinde bir söz söylemiştir. ‘At binenin silah kuşananındır.’ demiştir.
Devleti idare etmek bir sanattır. Ehliyet, liyakat cesaret ve fedakârlık işidir. Başarmak zor kaybetmek kolaydır. Başarmanın yolu dardır. Başarısızlığın yolu geniştir. Bir tarihi gerçek, milletimiz haklı olduğu mecrada şamarı muhalif olduğu yere basmıştır. Bu bir gerçeğin ifadesidir.
Türk milleti bir şaman oğlanı olmaya karakteri müsait değildir. Devleti İdare edenler kendilerine düşen görevi yapmazlarsa şamar oğlanına dönebilirler.

TÜRK MİLLETİ İHANET EDENLERİ AFFETMEZ

Türk askerine saldırmak, milletimizi rencide etmek hiç kimsenin haddi değildir. Bunu deneyenler hayal kırıklığına uğramışlardır ve bunun bedelini ödemişlerdir.
Irak’ın Süleymaniye kentinde askerimizin başına çuval geçirenler, Mavi Marmara Gemisine saldırı düzenleyip vatan evladını katledenler, eğitim uçağımızı düşürenler bunun bedelini elbette fazlasıyla ödeyeceklerdir.
İstiklal savaşında Anadolu’ya çıkarma yapmaya cesaret edemeyen İngilizler, Yunanistan’ı öne sürdüler. Bu savaşta Yunanlar ve İngilizler dahil olmak üzere büyük bir şamar yemişlerdir ve geldiği gibi büyük kayıp vererek geri çekilmişlerdir.

AMERİKA TÜRKİYE İLE DOSTLUĞUNDA NE KADAR SAMİMİ?

Körfez depremi sırasında Türkiye’yi ziyaret eden Amerika Devlet Başkanı Bill Clinton TBMM’ de yapmış olduğu konuşmada 20. yy gidişatını nasıl Osmanlının yıkılışını belirlediyse 21. yy şekillenmesinde Türkiye’nin etkin rol oynayacaktır. Clinton bu sözleriyle ‘Türkiye Cumhuriyeti parçalandıktan sonra 21. asır şekillenecektir.’ demiştir. Bu konuşma TBMM çatısı altında yapılmış bütün parlamenterler ayakta alkışlamışlardır.
Yakın tarihimizde gördüğümüz ve şahit olduğumuz devleti idare edenlerin yürürken gölgelerinden korktuklarını ve devleti idare eder vasıf ve kabiliyetinde bulunmadığına şahit olduk.
Korkak insanlar karanlıkta yürürken korkusunu bastırmak için bağırarak türkü söylerlermiş.

SAYIN BAŞBAKAN TÜRKİYE’DE TERÖR NE ZAMAN BİTECEK? ŞEHİT KANI NE ZAMAN DURACAK? ANALARIN GÖZYAŞI NE ZAMAN DİNECEKTİR?

Son günlerde ortalama olarak beş şehit cenazesi kalkmaktadır. Bunun anlamı memleketimizde iç savaş hızlı bir şekilde devam etmektedir. Kendi memleketimizde bir yangın var, onu söndürmüyorsun veya söndüremiyorsun. Başka bir memlekette yangın var onu söndürmeye kalkıyorsun. Gündemi saptırmak için veya başarısızlığınızı kamufle etmek için hedef saptırıyorsunuz.
TÜRKİYE BÖLGESEL BİR GÜÇ MÜDÜR?
Elbette Türkiye bölgesel bir güçtür. Bölgesel güç olduğu kadar süper güç olmaya adaydır. buna kimsenin şüphesi olmasın. Dost düşman bunu çok iyi bilsin. Süper güç olma lafla olmaz, icraatle mümkündür. Elinizde dünyanın en büyük maddi ve manevi imkanları olsa dahi bu imkanları zaman mekan göz önüne alınarak yerinde kullanmazsınız, bir şey ifade etmez.
Bir siyasi lider iktidar imkanını eline aldıktan sonra, ülkenin içinde bulunduğu maddi ve manevi problemleri çözemezse iktidarda bir saat dahi kalmak ülkesi için ve kendisi için bir felaket olur.

GENELKURMAY BAŞKANI’NIN GÖZYAŞLARI

Genelkurmay Başkanı Sayın Necdet Özelin şehit cenazesinde gözyaşına hakim olamamış, bazı siyasi parti mensupları ve bazı basın mensuplarının yadırgamasına sebep olmuştur.

Genel kurmayın teröre karşı elini kolunu bağlarsanız evlatları saydığı o güzelim Mehmetçik şehit olursa ağlamaktan başka ne yapabilir?

Genelkurmay Başkanını tenkit edenlerin evlatları terör bölgesinde hiç askerlik yapmışlar mıdır? Tenkitçilerin yakınlarının o bölgede askerlik yaparken Allah korusun şehit olursa ne yaparlar? Göz yaşlarını tutabilirler mi? Genelkurmay Başkanını o zaman tenkit ederler mi?

SURİYE’NİN SABIKALARI ÇOĞALMIŞTIR, BUNUN HESABI NE ZAMAN SORULACAK?

PKK’ya açık ve gizli destek veren Suriye ve diğer ülkelerden ne zaman hesap sorulacaktır?
Yıllarca PKK canisini ülkesinde barındırmıştır. Şimdilerde PKK’nın dağ kadrosunda terör faaliyetinde bulunan teröristlerin %30’u Suriye vatandaşıdır. Suriye devleti tarafından teşvik edilmektedir. Esat idaresi PKK da görev alan militanları askerden muaf tutmaktadır. Devlet tarafından birçok imkanlar sağlanmaktadır. Son olarak bir eğitim uçağımızı düşürmüş 2 pilotumuzu şehit etmiştir.

AMERİKA TERÖR KONUSUNDA TÜRKİYE VE PAKİSTANA BASKI UYGULAMAKTADIR

ABD yıllardır İsrail devletinin Araplara uyguladığı zulüm ve soykırım karşısında ne gibi yaptırımlar uygulamıştır? Hep İsrail’in yanında yer almıştır.
Hizbullah tarafından Lübnan da öldürülen bir İsrail askeri bahane edilerek Lübnan’ın tüm alt yapısını tahrip etmişler: Lübnan boydan boya bombalanmıştır. Önüne gelen bütün insanları çocuk, kadın, yaşlı demeden öldürmüşlerdir. Dünya buna seyirci kalmış, hiçbir ülke buna tepki göstermemiştir.
ABD’nin 2001-2005 yılları arasında amerikan genel kurmay başkanlığını yapmış olan RICHARD MYYERS Türkiye’nin Kuzey Irak’a bir operasyon yapması halinde karşısında ABD’yi bulur: ABD’nin eski Dışişleri Bakanı Henry Kisincir ABD, Türkiye’nin Kuzey Irak’a yapacağı olası bir operasyonu istemediğini söylemiştir.
Genel Kurmay Eski Başkanı Yaşar Büyükanıt ABD Hava Kuvvetleri dergisine Mayıs 2007 tarihin de yazmış olduğu makalede Natoya üye olan bazı ülkelerin PKK’ya yardım ettiğini beyan etmiştir.
Öcalan, Bill Clinton’a bir mektup yazarak Türkiye ile PKK arasında arabuluculuk yapmayı istemiştir.
Afganistan ve Pakistan sınırlarında faaliyet de bulunan Taliban ve Hizbullah militanlarının ortadan kaldırılması için sürekli Pakistan’a baskılar uygulanmıştır.
ABD Türkiye’yi bölmeye çalışan PKK’yı maddi ve manevi olarak hep desteklemiştir ve desteklemeye devam etmektedir. Buna karşı ABD Türkiye’ye baskılar uygulamıştır. Ve açık olarak Türkiye’yi tehdit etmiştir.
Türkiye bölgesel bir güçtür. Kimsenin şüphesi olmasın, şüphe etmek kimsenin haddi değildir. Clinton’ın da şüphesi olmasın. Türkiye’yi süper güç yapan güç mevcuttur. O günlerde yakındır. Böyle bilinsin. O gün Türkiye, bütün tehdit ve ihanet edecek olan yerli ve dış kaynaklı güçlerden hesap soracaktır.

TALİP ALİOĞLU

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: